Gerçek kullanıcıların olumlu olumsuz deneyimlerine erişin . Merak ettiklerinizi kolayca sorun.
Hoş geldiniz, Kullanıcısıyım.com sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

telefon sağlık yardım tavsiye bilgisayar öneri oyun eğlence taksi uber mobile-legends aksesuar kurs-önerisi xiaomi lite sorubankasi-net polen-neye-iyi-gelir diş-macunu-seçimi sansevieria valan-bilgisayar kablosuz-kulaklık sigara-bırakma-yöntemleri diş-implantı ucuz-gıda devlet tanzim takviye kyani sucuk kaymak kaplıca termal afyon diş şok-market bulaşık-makinesi mintax beyran-çorbası-istanbul ev-yapımı-deterjan-tarifleri ev-yapımı-bulaşık-makinesi-deterjanı-kullananlar ev-yapımı-bulaşık-makinesi-deterjanı doğal-deterjan tablet ehliyet-sınavı-nasıl-geçilir huggies-ıslak-mendil-kullananlar doğu-ekspresi-fiyat fitin-time-kullanıcı-yorumları fitin-time-yorumlar aloe-vera-yağı-kullananlar laktozsuz-süt-kullananlar içim-süt granül-matik-sabun-kullananlar dsmart-kullananlar boron-matik-kullanan-varmı bor-matik-kullananlar laktozsuz-süt dolandırıcı ayakkabı aloevera-yağı bitki lekeli-cilt-güneş-koruyucu fitin-time kars-turu doğu-ekspresi kiehls-tavsiye kiehls-nemlendirici-krem güzellik tivibu-tavsiye digiturk-tavsiye dsmart-tavsiye spor renk-batarya -koruyucu-mendil renk deterjan-mak toz kalıntı köpük-mis jeli-bol koku duş makina-temizleme-purçöz- babyrub-bebe vicks viks -tırnak -saç kuruluğu divine caudalie atıştırmalık-çilekli tahıllı-sağlıklı inciryumurta-tatlı karışım tuzlu diyet-kraker-eti durumcu-emmi anadolu-yakası-beyran beyran-corbası kahve-telvesi-maskesi-neye-yarar

84 soru

92 cevap

16 yorum

10.9k kullanıcı

+1 oy
7 kez görüntülendi

Diş Macunu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günlük hayatta en çok kullanılan kişisel temizlik ürünleri arasında diş macunları yer alır. Alelade bir rutine dönüşen diş macunu kullanımı hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak şampuan alırken ki hassasiyet kadar diş macunu temin ederken de hassas davranılması gerekir. Böylece, diş ve diş etleri için doğru ve sağlıklı olan diş macunu seçme başarısı gösterilebilir.

Diş macunu seçerken dikkat edin!

Öncelikle şunu ifade edelim. Her diş macunu her diş için uygun olmayabilir. Aşırı kahve ve çay tüketen birisinin dişleri oldukça sararır. Bu kişiler diş rengini açmak ve yeniden beyaz dişlere sahip olmak için leke çıkarıcı diş macunları tercih eder. Ancak bu hatadır. Çünkü leke çıkaran diş macunları içerisindeki maddeler diş minesine zarar verir. Belli bir süre kullanıldıktan sonra çay ve kahve lekelerinin oluşturduğu plakı sökebilir; ancak uzun süre kullanılması halinde diş minesine verilen zarardan dolayı lekelenme daha derin olarak yeniden gerçekleşir.

Dolayısıyla, diş beyazlatmak için leke ve plak giderici değil, beyazlatıcı etken maddeye sahip diş macunları seçilmesi gerekir. Bu bakımdan siyah aktif karbonlara sahip diş macunu ürünleri tercih edilebilir. Dişlerde yaşanan soruna göre diş macunu seçimi yapılabilir. Aşırı hassas dişlere sahip kişilerde sıcak soğuk hassasiyeti oluşur. Bu hassasiyete neden olan diş minesindeki kırılma açıkların kapanmasını sağlayıcı iyonlara sahip diş maunları tercih edilebilir.

Diş eti kanamanız mı var?

Dişeti kanaması bulunan kişilerin diş macunu seçerken dikkat etmesi gereken konular oldukça önemlidir. Öncelikle dişeti kanamasının neden meydana geldiğini öğrenmek gerekir. Eğer aşırı sert diş fırçası ile yoğun baskı oluşturacak şekilde fırçalama işlemi yapılırsa dişeti kanaması olabilir. Bunun dışında dişetlerinin çekilmesi ve diş taşı oluşmasından kaynaklı dişeti kanamalarının olma ihtimali vardır. Bu tip kişilerin dişeti sağlığını destekleyici macunlar temin etmelerinden yarar var. Özellikle, yaban kekik ve misvak özlü diş macunları tercih edilebilir.

Diş macunundaki kimyasallar neyi ifade eder?

Son olarak ise diş macunlarının kimyasal içeriğine de dikkat edilmelidir. Diş macunlarının köpürmesini sağlayan ve deterjan gibi ürünlerin de etken maddesi SLS içeren diş macunlarından uzak durulması faydalıdır. Ayrıca; paraben ve renklendirici içeren diş macunları da satın alınmaması lazım.

Sağlık kategorisinde (1.6k puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi

2 Cevaplar

0 oy
Bende dis eti sorunlari vardi

Bir suredir parodontax kullaniyorum . Oldukca memnunum. Dis eti kanamasi ve dis eti problemleri ile ilgili tavsiye ederim
önce tarafından
0 oy

Bende parodontax  kullandığımdan bu yana diş etlerim kanıyor:) anlayamadım. 

benim tercih etme sebebim kimyasal oranı azdır diye...belki tesadüftür bilemiyorum.

önce tarafından
...